Neprokázaná vina

8. červenec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Neprokázaná vina
0:00
/
0:00

Mladá studentka medicíny ubodala na vysokoškolských kolejích svou dlouholetou kamarádku. Policie to měla snadné, vražedkyni zatkla i s nožem a stopami od krve. Medička dokonce přiznala, že k násilí došlo – jenom prý si víc nepamatuje, protože před činem snědla psychofarmaka a zapila je vodkou.

Soudy všech instancí ji osvobodily, protože v době činu nebyla příčetná. Velké vášně vzbudil klid obviněné – a pak ještě to, že úspěšně dostudovala medicínu a rozhodla se léčit lidi…

Málokterý případ v české kriminalistice i justici vzbudil tak silný ohlas veřejnosti, tak silné emoce pozůstalých i veřejnosti – a hlavně tak silné pochybnosti o vině, spravedlnosti a trestu, jakož i možnostech justice potrestat očividného viníka.

Pětidílnou sérii Neprokázaná vina, inspirovanou skutečnými událostmi, napsal Ludvík Němec, v brněnském studiu ji natočil režisér Lukáš Kopecký s herci Zdeňkem Burešem, Arankou Lapešovou a Marií Durnovou. Technická spolupráce Josef Daněk, dramaturgie Petra Hynčíková.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.