Nemocnice v Sokolově má nová oddělení a výtahy, ale i propad příjmů
Nemocnice v Sokolově dokončila některé investiční akce. Jedná se například o otevření rehabilitačního oddělení. Jeho fungování bylo jednou z podmínek pro provozování iktového centra v nemocnici.
Další prostory získalo oddělení ORL a nové jsou i výtahy. Nemocnice, která patří Karlovarskému kraji, ale provozuje ji soukromá společnost Nemos, musí ale řešit i několikamilionový měsíční propad plateb od zdravotních pojišťoven.
Účelem nového rehabilitačního oddělení je především poskytovat včasnou péči pacientům po cévní mozkové příhodě, kteří museli zatím vyhledávat obtížně dostupnou ambulantní péči. Úpravy prostor stály asi devět milionů korun a zaplatila je Sokolovská uhelná, která s Nemosem spolupracuje.
Nové nebo modernizované výtahy v nemocnici za 17,5 milionu zaplatil Karlovarský kraj. Nových 12 výtahů nahradilo už dosluhující 25 let stará zařízení. Podle hejtmana Josefa Novotného má kraj pro sokolovskou nemocnici schváleny investice za 70 milionů korun.
Pokračovat mají i investice Sokolovské uhelné, která chce letos začít v nemocnici stavět parkovací dům. Podle předsedy dozorčí rady Františka Štěpánka se čeká už jen na převod pozemků z majetku kraje.
I když má Nemos se sokolovskou nemocnicí smělé plány a připravuje řadu investic, zároveň musí řešit dopady úhradové vyhlášky. Ta pro nemocnici znamená pokles příjmů asi o čtyři miliony korun měsíčně.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Trump slaví osmdesátiny jako nikdo před ním: Bojové zápasy, odložený summit G7 i protestní koncert
-
Modrý kodex? ODS je rozpolcená. Kupka se musí rozhodnout, na jaké je straně, myslí si Dolejší
-
Amerikanista: Trump je egomaniak. Kdyby mohl, tak nechá svůj portrét vysekat do Mount Rushmore
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje