Naučte se podle videonávodu vyrobit si andělíčka pro štěstí z kukuřičného šustí
Kukuřičné šustí je materiálem, ze kterého se dají dělat nejenom panenky, ale například také tašky, ošatky, výplety nábytku a další užitkové i dekorační předměty.
Přesto, když se řekne výrobek z kukuřičného šustí, řadě lidí se jako první vybaví právě postavičky z něj.
Kukuřice pochází ze Střední a Jižní Ameriky, v Evropě se rozšířila v průběhu 16. a 17. století. Na území nynější České republiky se usídlila hlavně na Moravě. Český název kukuřice vznikl jako novotvar až ve století 19. a jeho autorem je Jan Svatopluk Presl.
V současnosti se u nás kukuřice pěstuje na zrno a siláž. Na zrno zejména na jižní Moravě, kukuřičná pole ale najdete po celém Česku. Oblíbenou rodinnou zábavou se také tady v posledních letech stávají kukuřičná bludiště.
Kukuřice se obvykle sklízí během září, pokud chcete tvořit z kukuřičného šustí, měli byste se tou dobou po něm začít poohlížet. Šustí si nasušíte a schováte na pozdější použití. Než s ním začnete pracovat, na několik minut je namočíte ve studené vodě, bude pak ohebné a vy se můžete pustit do díla.
A jak na to? Poradila Evou Medlenová a ve videonávodu s šikovnýma rukama Martina Klímová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.
Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu


15 případů Sherlocka Holmese II.
15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.