Na vánoční trhy v Chebu se podívají jen očkovaní a lidé po prodělaném covidu

24. listopad 2021 11:15

Vánoční trhy v Chebu sice budou, ale s omezením. Město tak reaguje na protiepidemická opatření, která určila vláda v demisi. I když původně radnice chtěla, aby akce byla pro všechny obyvatele, musí nakonec přistoupit k omezením.

Pořadatelé dovolí vstup na chebské vánoční trhy jen očkovaným nebo lidem po prodělaném covidu, město tím reaguje na vládní opatření. „Pojedeme od počátku v systému O-N, což znamená pouze přístup do uzavřené části trhů pouze pro očkované nebo lidi po nemoci. Samozřejmě to se netýká dětí do 12 let, které mají vstup volný,“ uvedl starosta Chebu Antonín Jalovec z hnutí Volba pro město.

Vstup na vánoční trhy bude umožněn také kontraindikovaným osobám, které svou bezinfekčnost prokáží negativním výsledkem PCR testu, a lidem s jednou dávkou dvoudávkové vakcíny.

Omezení se zatím netýkají programu trhů. „Budou probíhat jednotlivá vystoupení, bude v provozu kluziště, stánky. Je možné, že i toto budeme muset následně redukovat, pokud k tomu vláda přistoupí celoplošně,“ doplnil starosta Jalovec.

Kvůli sílící pandemii koronaviru nebude v Chebu slavnostní rozsvícení vánočního stromu, neuskuteční se ani ohňostroj, který měl být vrcholem otevření letošních vánočních trhů.

Spustit audio