Na festivalu pohybového divadla v běžně nedostupném místě Karlových Varů vystoupí herečka Vanda Hybnerová

Vanda Hybnerová
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vanda Hybnerová

Spolek Vzbuďme Vary využívá v Karlových Varech netradiční místa pro různé kulturní akce. V rámci oslav 30 let svobody představí návštěvníkům nejen nový prostor, ale také ukázky pohybového divadla.

Různé formy takzvaného pohybového divadla budou tvořit hlavní program sobotního festivalu První patro v Karlových Varech. „Jedná se o jednodenní festival tanečního pohybového divadla. Program je zapojený od oslav třiceti let svobody,“ uvedla Tereza Dvořáková ze spolku Vzbuďme Vary.

Akce První patro se koná v prostorách nad pasáží v ulici T. G. Masaryka, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné. Jedná se totiž o bývalý prostor tanečního baru, který je využíván pouze během filmového festivalu. „Už asi tak rok a půl jsme kolem něj kroužili. Říkali jsme si, že teď je ta správná chvíle tam něco vyzkoušet a ukázat ho karlovarákům,“ řekla Dvořáková.

Spolek Vzbuďme Vary se soustředí na současné pohybové a taneční divadlo. Návštěvníci se tak mohou těšit na různorodé ukázky takového divadla. Známým hostem akce bude například herečka Vanda Hybnerová, která vystoupí v představení Angel-y.

I přesto, že je festival ve vnitřních prostorách, měli by se návštěvníci vybavit teplým oblečením. „Určitě doporučujeme vzít si teplé oblečení. My sice zajistíme topení, ale přeci jen je ten prostor během roku nevytápěný,“ upozornila Tereza Dvořáková.

Festival První patro začíná v sobotu v 15 hodin. Všechna představení jsou vhodná i pro rodiny s dětmi. Podrobnosti o akci naleznete zde.