Muž z Aše na Chebsku byl obviněn z pokusu vraždy

Zatčení (ilustrační snímek)
Zatčení (ilustrační snímek)

Chebští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu proti 21letému muži.

Obviněný muž měl 23. června v podvečerních hodinách v jednom z bytů panelového domu v Aši napadnout svou matku, na kterou zaútočil nožem. Opakovaně se ji pokusil bodnout. Žena se bránila, částečně tak odvrátila jeho útok a zabránila způsobení vážnějšího zranění. Při útoku volala o pomoc. Její volání zaslechla sousedka, která přivolala policejní hlídku. Policisté ihned dorazili na místo a muže zadrželi.

Na základě zjištěných informací kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje v pondělí 24. června zahájili trestní stíhání 21letého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu.

Vyšetřovatel během dnešního dne podá podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

Spustit audio
autoři: Ivana Sedláčková, Naďa Krásná|zdroj: Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje