Motorkáři v Karlovarském kraji zahájili letošní sezonu spanilou jízdou s policisty

10. květen 2019 08:00

Ve středu 8. května se na parkovišti u karlovarského obchodního domu sešlo stovky motorkářů a příznivců motorek, kteří tímto dnem zahájili letošní motorkářskou sezonu.

Kolem 10. hodiny všichni motorkáři na svých strojích vyjeli na spanilou jízdu po silnicích II. a III. tříd na Karlovarsku, kterou ukončili v Nejdku. Zde jim v kostele farář požehnal do letošní sezony. Motorkáře během spanilé jízdy doprovázeli na policejních motorkách dopravní policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Motorkáři od policistů získali brožury obsahující zajímavé informace o zásadách bezpečné jízdy a reflexní kšandy pro lepší viditelnost při jízdě na motocyklu. V brožurách se motorkáři mohli dozvědět zajímavé informace týkající se například základních pravidel před jízdou, základní výbavy, základních dovedností, o typech motorek, zákonitosti jízdy na motorce, o správné pozici těla při jízdě na motorce, jak projíždět zatáčky a spoustu dalších důležitých informací.

Všichni zajímavé rady uvítali a shodli se, že zkušeností a poučení není nikdy dost. S radostí přijali darované reflexní kšandy pro jejich lepší viditelnost a někteří z nich si je hned oblékli na spanilou jízdu.

autor: nkr | zdroj: KŘP Karlovarského kraje
Spustit audio