Kterou školu studovat? Výstava „Kam po ZŠ“ pomůže žákům i rodičům s výběrem

25. září 2023 10:30

Letos v říjnu se uskuteční v pořadí již desátý ročník výstavy středních škol „Kam po ZŠ“. Žákům 8. a 9. tříd základních škol i jejich rodičům zde bude představena nabídka oborů a také ukázka vybraných výukových pomůcek, se kterými se budou moci ve výuce setkat.

Výstavu bude hostit 5. října Integrovaná střední škola technická a ekonomická v Sokolově, 12. října se akce přesune na Střední průmyslovou školu do Ostrova a 19. října bude k vidění na Integrované střední škole v Chebu.

Výstav se letos zúčastní celkem 24 středních škol, z toho 21 škol zřizovaných krajem, dále Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Praze, Vojenská střední škola a vyšší odborná škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové a Střední škola, základní škola a mateřská škola Kraslice.

Cílem výstav je ukázat, co budou moci absolventi dané střední školy vykonávat za práci a jaké mohou najít uplatnění v Karlovarském kraji. K tomu přispívá i účast některých regionálních zaměstnavatelů, kteří se středními školami spolupracují.

Návštěvníci tak získají představu o nabízených oborech vzdělání, o tom, jaké požadavky na ně škola bude klást. Zjistí více o případném ubytování a také o místech, kde se vykonávají odborné praxe.

autor: Radim Jehlík | zdroj: Karlovarský kraj
Spustit audio