Krajská knihovna vyhlásila 15. ročník literární soutěže pro neprofesionální autory

12. říjen 2021 13:40
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Staré knihy, stoh starých knih na stole (ilustrační foto)

Krajská knihovna v Karlových Varech vyhlásila 15. ročník literární soutěže. Zúčastnit se ho může kterýkoliv neprofesionální autor starší čtrnácti let, který splní požadované podmínky.

Prozaické dílo rozsahu maximálně pěti normostran nesmí být předem publikované a musí vycházet z předem daného motta, jehož autorkou je patronka letošního ročníku, spisovatelka Karin Lednická. Motto zní: „Když se člověku nedaří, má se vrátit tam, odkud přišel. Kořeny máme jenom jedny.“

Hlavní cenou je tradičně porcelánová plastika vlaštovky, kterou vyrobili studenti SUPŠ Karlovy Vary. Soutěže se v uplynulých čtrnácti letech zúčastnily více čtyři stovky autorů z celé republiky. Mezi patrony byli například spisovatelé Jiří Hájíček, Irena Dousková, Miloš Urban nebo Anna Bolavá.

Soutěžní práce bude hodnotit odborná porota, která vybere deset povídek, ty pak zveřejní ve sborníku soutěže. Vítěze vybere patronka Karin Lednická. Možnost přihlásit soutěžní práce mají autoři do 31. prosince letošního roku.

autoři: Dominik Hron , nkr
Spustit audio