Kraj pokračuje v unikátním programu, posílá děti za kulturou

Divadelní představení Víti Marčíka
Divadelní představení Víti Marčíka
I letos se desítky tisíc předškolních i školních dětí z našeho regionu vypraví do divadel, na koncerty či výstavy. Jejich kulturní zážitky podpoří Karlovarský kraj v rámci svého unikátního programu nazvaného Děti, mládež a kultura. Vyčlenil na to z krajského rozpočtu 2,5 milionu korun.

„Tento program má za úkol umožnit dětem a mladým lidem, aby se dostali na divadelní představení, hudební pořady, výstavy, nebo se účastnili zážitkových dílen. Pro řadu z nich je to první podobné setkání s kulturou,“ říká náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová.

V loňském roce se více než 40 tisíc žáků vypravilo na 400 různých kulturních událostí. „Každý ředitel školského zařízení od nás dostane plán akcí a může si vybrat, kterou z nich jeho žáci navštíví,“ vysvětluje Daniela Seifertová s tím, že takový program je mezi kraji výjimkou.

V loňském roce tak například děti z mateřských škol ve Třech Sekerách, Trstěnicích nebo Velké Hleďsebi zavítaly na divadelní představení do Městského divadla v Mariánských Lázních.

Děti ze základních škol v Bochově, Chyši nebo Kynšperku absolvovaly program Karlovarského symfonického orchestru.

Středoškoláci z Chodova a Karlových Varů si vyzkoušeli zážitkovou dílnu v karlovarské Galerii umění. Dalším cílem školáků mířících za kulturou se stala mimo jiné Galerie výtvarného umění v Chebu nebo hrad a zámek v Bečově.