Krádeže a nepořádek. Bezpečnostní situace v Kraslicích se zhoršuje

14. září 2023 10:55

V městském domě kultury v Kraslicích na Sokolovsku lidé diskutovali o bezpečnostní situaci ve městě. Ta se v posledních měsících zhoršila na jednom ze sídlišť, v blízkosti soukromé herny. V okolí provozovny si lidé stěžují na hluk a krádeže.

„Vykradli mi sklep, vybrali pneumatiky, disky, jízdní kolo, brusle a ještě mě slovně napadli,“ vypráví paní Alžběta, která se do Kraslic přistěhovala teprve nedávno. Krádeže a opilí lidé na ulicích ji kazí náladu denně, stejně jako dalším obyvatelům města. O problémech dodržování pořádku v ulicích se v posledních týdnech diskutuje i na sociálních sítích. Právě proto radnice svolala veřejné jednání. 

Potíže s nepřizpůsobivými obyvateli eviduje ale jen na jednom z městských sídlišť. „Máme zde naštěstí jen jednu problematickou lokalitu, kde dochází k rušení nočního klidu. Zejména za pěkných teplých večerů se tam soustřeďuje dost lidí,“ vysvětluje starosta Jan Šimek ze sdružení Naše Kraslice. 

Připomínky občanů si vyslechl i velitel územního odboru Policie České republiky Karel Svoboda: „Reagovali jsme na podněty občanů, kde v oblasti zejména ve středu města bude policie více působit.“ Do lokality, kde mají lidé potíže s opilci a bezdomovci budou častěji jezdit policejní hlídky, vyloučené nejsou ani větší jednorázové kontroly. 

Město se také připravuje na založení jednotky městské policie. Podle předběžných odhadů má v týmu pracovat pět strážníků, kteří by měli do dvou let začít dohlížet na dodržování veřejného pořádku v ulicích. 

autoři: Zdeněk Trnka , nkr
Spustit audio