Konflikty v rodině, rozchody partnerů i odchody z domova. To nyní řeší terapeuti na telefonu

24. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Telefon, telefonování

Terapeutická linka Sluchátko funguje na čísle 212 812 540, je anonymní a je zdarma. Kdo na ni může zavolat a kdo se o něj postará?

Linka Sluchátko pomáhá řešit tíživý nedostatek levné odborné terapeutické pomoci v některých regionech. A rovněž podporuje ve společnosti myšlenku, že vyhledat terapeutickou pomoc je naprosto v pořádku.

Na Sluchátku jsou dostatatečně erudovaní a vzdělaní lidé, kteří dokážou rozhodnout, zda stačí pomoc s terapeutem nebo zda je potřeba navštívit psychiatra. Odborníka pomůžou najít a zkontaktovat.

„Nabízíme každému klientovi 3x padesát minut. Je to podle našeho názoru dostatečné a je to zdarma. Platí se samozřejmě jako za běžný hovor,“ řekl Milan Balun. Zájem o linku podle něj roste, odbaví kolem 350 hovorů za měsíc.

Témata, o kterých lidé chtějí mluvit, byla v první vlně pandemie především úzkost a nejistota. Nyní jsou to konflikty ve vztazích. „Řešíme rozchody partnerů, odchody z domova a podobně,“ dodal psychoterapeut.

autoři: Stanislav Jurík , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.