Když chybí domov i podpora, Armáda spásy nabízí pomocnou ruku
Armáda spásy je mezinárodní hnutí. Posláním jejích služeb je naplňovat sociální, zdravotní a duchovní potřeby lidí, kteří zažívají ohrožení, osamělost, nemoc, zdravotní postižení nebo sociální vyloučení.
Armáda spásy byla založena roku 1865 Williamem Boothem. V současné době tato křesťanská organizace působí ve více než 130 zemích světa. V Československu zahájila Armáda spásy práci roku 1919, ale v roce 1950 byla její činnost komunistickým režimem násilně ukončena.
K obnovení práce došlo v roce 1990, kdy se Armáda spásy v České republice zaregistrovala jako občanské sdružení. V září 2013 byla zaregistrována jako církev.
Organizace má své pobočky v 15 městech. Jednou z nich jsou i Karlovy Vary. V lázeňské metropoli zajišťuje Armáda spásy tyto sociální služby: azylový dům, noclehárnu, nízkoprahové denní centrum a nízkoprahové zařízení pro děti a mládež.
Jakou roli hraje Armáda spásy v rámci sociálních služeb ve městě, jaké jsou nejčastější příčiny, proč lidé končí bez domova, jaké druhy pomoci organizace nabízí, které z poskytovaných služeb jsou nejvíce využívané a přibývá lidí na ulici?
Související
-
Armáda spásy v Karlových Varech pomáhá bezdomovcům v terénu. Rozdává potraviny i teplé oblečení
Každý týden jezdí za lidmi bez domova sociální pracovníci Armády spásy v Karlových Varech. Dováží jim nejen potraviny, ale i teplé oblečení, aby zimu přečkali bez problémů.
-
Naplňování potřeb bez diskriminace. Armáda spásy jako charitativní organizace i církev
Čím je konkrétně Armáda spásy? V Hergot!u to vysvětluje lékařka tohoto společenství Andrea Pekárková a František Pekárek, národní ředitel pro sbory Armády Spásy.
-
Armáda spásy spouští další ročník projektu Nocleženka. Stokoruna zajistí člověku v nouzi noc v teple
Kvůli zdražování je větší zájem o některé služby Armády spásy. Více lidí chodí do denních center a více jich také žádá o potravinovou pomoc.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.