Karlovy Vary zahájí novou lázeňskou sezónu třídenní oslavou

Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech
Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech

První květnový víkend bude v Karlových Varech opět ve znamení zahájení lázeňské sezóny. Třídenní slavnosti osloví obyvatele města i jeho návštěvníky.

V ulicích, parcích, na kolonádách i v lázeňských lesích se představí hudebníci, divadelníci a další umělci. Chybět nebudou tradiční prvky, které k zahájení lázeňské sezóny patří již dlouhá léta.

Půjde například o slavnostní večer s předáním ceny města a čestného občanství, který se letos odehraje v Karlovarském městském divadle, žehnání pramenům a slavnostní mše, průvod družiny Karla IV. nebo řemeslný trh s dobovými atrakcemi pro děti zdarma.

Celým víkendem od 4. do 6. května, podobně jako dalšími významnými akcemi, které se letos ve městě uskuteční, se budou prolínat prvky odkazující na výročí 100 let od vzniku samostatného československého státu.

Na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech vytvořil sochař Tomáš Bosambo pískovou jezdeckou sochu T. G. Masaryka. Více než třímetrová socha připomíná 100 let od vzniku Československa

Výročí se promítne do podoby pískové sochy, kterou sochař Tomáš Bosambo opět vytvořil u Mlýnské kolonády. Téma se objeví i ve vystoupeních umělců - ulicemi se budou procházet herci v dobových kostýmech a lidé se tak budou moci potkat a vyfotit s velikány jako byli Becher, Mattoni, Moser, Bayer a další.

K vidění bude taneční vystoupení inspirované uplynulým stoletím. Všechna pouliční vystoupení včetně koncertů známých českých interpretů budou zdarma.

Součástí programu budou i tradiční akce, tedy Jarní porcelánové slavnosti před Grandhotelem Pupp a Food Festival s během číšníků „Vrchní, prchni“.

Program zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech