Karlovy Vary čeká víkend plný sportu a dopravních omezení, půlmaraton uzavře několik ulic

15. květen 2024 14:35

Jeden z nejoblíbenějších sportovních závodů v Karlových Varech, Mattoni Karlovy Vary Running Festival, se blíží a s ním i tradiční dopravní omezení. Tato událost, která se uskuteční v sobotu 18. května, přiláká mnoho běžců a diváků do města, což si vyžádá dočasné uzavírky některých komunikací.

Uzavírky nebudou omezeny pouze na lázeňské území, ale rozšíří se i do okolních částí, jelikož hlavní trať závodu vede od centra města přes Tuhnice až do Doubí. Podle mluvčí magistrátu Heleny Kyselé dojde v souvislosti s akcí ½ Maraton Karlovy Vary k úplné uzavírce nábřeží Osvobození, Zahradní, Mlýnské nábřeží, Lázeňská, Lázeňský most, Tržiště, Jánský most, Stará louka, Mírové náměstí, Goethova stezka, Slovenská, Mariánskolázeňská silnice, Mariánskolázeňská, Nová louka, Divadelní náměstí, Vřídelní a další.

Pouze nábřeží Osvobození bude podle mluvčí magistrátu uzavřeno od páteční 18. hodiny až do půlnoci ze soboty na neděli. Ostatní komunikace čeká omezení provozu až během soboty, řada z nich se uzavírá už ve 13.30, další až v 17 hodin.

Omezení se dotknou také místní hromadné dopravy. Cestující se musí připravit na změny v trasách autobusů a tramvají. Kompletní plán uzavírek a dopravních omezení je k dispozici na oficiálních stránkách akce.

autoři: Dominik Hron , nkr
Spustit audio