Karlovarští dopravní policisté hledají svědky dopravní nehody

Dopravní policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo dne 31. března 2019 v 17 hodin na silnici I/6 ve směru od Prahy k Pražskému mostu v Karlových Varech.

Dopravní nehoda 31. března 2019

Řidič motorového vozidla značky Audi jel po silnici I/6 v Karlových Varech v levém jízdním pruhu ve směru od Prahy směrem k Pražskému mostu. Přibližně 100 metrů za sjezdem na ulici Mattoniho nábřeží, vstoupil řidiči z pravé strany komunikace do jízdní dráhy chodec a došlo ke střetu.

Chodec utrpěl těžké poranění hlavy a dolní končetiny. Byl letecky transportován do fakultní nemocnice v Plzni. S řidičem policisté provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která vyšla s negativním výsledkem. U chodce nebylo možné dechovou zkoušku provést z důvodu jeho zranění, proto byl u něho zajištěn odběr krve.

Ke zranění jiných osob nedošlo. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Míra zavinění je předmětem dalšího šetření.

Policie proto žádá svědky této dopravní nehody, aby jakékoliv informace, které jim pomohou při vyšetřování, volali na bezplatnou telefonní linku 158 nebo na telefonní číslo 974 366 408 – dozorčí služba dopravních nehod, a přispěli tak k objasnění této události.