Karlovarský kraj získá od města pozemky pro rozšíření letiště

15. srpen 2018 14:35

Karlovarský kraj se dohodnul s městem Karlovy Vary na směně pozemků, které potřebuje pro rozšíření Letiště Karlovy Vary. Výsledky několikaletého jednání by měli potvrdit ještě zastupitelé kraje i města. Hejtmanství za pozemky doplatí asi 470 tisíc korun.

„Díky získání pozemků můžeme rozšířit bezpečnostní zónu kolem přistávací plochy, aby odpovídala všem předpisům a nemuseli bychom žádat o výjimku. My máme 30metrovou přistávací plochu, ale některé společnosti mají v národních předpisech šíři přistávací plochy 45 metrů. Ačkoli s tím piloti nemají problém, nemohou u nás některé stroje přistávat, například irský Ryanair," uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.           

Rozšíření dráhy je jen prvním krokem. Do budoucna by kraj, který je vlastníkem letiště, chtěl připravit i prodloužení přistávací dráhy. To by zase umožnilo, aby v Karlových Varech mohla přistávat letadla s větší kapacitou.

Letiště Karlovy Vary skončilo loni ve ztrátě 15,3 milionu korun. Stojí za ní pokles počtu cestujících, zejména z Ruska. Ten se ale v letošním roce opět zvyšuje. Přesto letiště nedosahuje takových výsledků, jako před krizí na Ukrajině. Tehdy letištěm v Karlových Varech prošlo přes 100 tisíc cestujících, loni to bylo jen asi 25 tisíc lidí.

zdroj: ČTK
Spustit audio