Karlovarský kraj vyhlašuje druhý ročník ankety Zdravotník roku

11. říjen 2018 10:00

Mezi lékaři, sestřičkami a dalšími zdravotníky je celá řada těch, kteří obětavě pečují o naše zdraví. Karlovarský kraj proto vyhlašuje již druhý ročník ankety Zdravotník roku, prostřednictvím které jim chce poděkovat za jejich záslužnou a namáhavou práci. Návrhy na ocenění můžete zasílat do 5. listopadu.

Nominovat lze výhradně ty zdravotníky, kteří poskytují své služby na území Karlovarského kraje, a to v nemocnicích, v privátních ambulancích, lázních i ostatních zařízeních. Hlasuje se celkem ve čtyřech kategoriích.

Podpořit můžete lékaře, zdravotní sestru, zdravotníka (např. ošetřovatele, fyzioterapeuta, psychologa, záchranáře, porodní asistentku, laboranta aj.) nebo významnou osobnost, jež se zasloužila o rozvoj zdravotních služeb v našem regionu nebo svůj život zasvětila pomoci nemocným.

Udělen bude i Řád bílého pláště

V minulém roce jej in memoriam obdržela bývalá primářka anesteziologicko-resuscitačního oddělení a oddělení intenzivní resuscitační následné péče v Nemocnici Ostrov Ivana Jarošová.

„Jsem rád, že si anketa získala svou tradici a že můžeme opět ocenit nelehkou práci a nasazení těch, kteří dnes a denně zachraňují lidské životy a starají se o zdraví našich obyvatel. Zároveň chceme, aby veřejnost věděla, jaké výjimečné osobnosti v oblasti zdravotnictví v našem regionu máme. Jen v loňském roce dorazilo na adresu krajského úřadu 159 hlasovacích lístků. Věřím, že i letos bude rozhodně z čeho vybírat,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš.

Formulář anketního lístku najdou zájemci na zde. Hlasovat lze do 5. listopadu.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční 16. listopadu v hotelu Richmond v Karlových Varech.

autor: Směna ČRo Plzeň | zdroj: Karlovarský kraj
Spustit audio