Karlovarský kraj uspořádal oslavy zápisu hornických památek na seznam světového dědictví UNESCO

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Oslavy vstupu na seznam světového dědictví UNESCO

Hornické krajiny v okolí Jáchymova, Božího Daru a Abertam v Krušných horách jsou nově součástí světového dědictví UNESCO. Oslavit tento úspěch mohli během středečního odpoledne lidé společně se zástupci jednotlivých měst a Karlovarského kraje v Jáchymově.

Hornická kulturní krajina v Krušných horách je nově součástí světového dědictví UNESCO

Jáchymov, štola č. 1

Po 16 letech má Česká republika nové dva zápisy na seznamu světového dědictví UNESCO. A to Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem a Hornickou kulturní krajinu v Krušných horách.

Před kostelem svatého Jáchyma se ve středu 17. července konaly oslavy k příležitosti zapsání hornických kulturních památek na seznam světového dědictví UNESCO. Na programu byla hornická mše a po celý den hrály hornické dechové kapely. Návštěvníci mohli zdarma navštívit muzeum Královská mincovna nebo Štolu č. 1.

Mimo jiné zde byly k vidění velkoformátové panely s informacemi k zapsaným památkám, ale i k takzvanému „lázeňskému trojuhelníku“, který o zápis na světový seznam stále bojuje. Vystavená byla také Kynžvartská daguerrotypie. Samozřejmostí pak byly stánky s občerstvením i s ukázkami řemesel.