Karlovarský kraj připravuje síť očkovacích center. Mezi ty největší bude patřit i KV Arena

13. leden 2021 10:40

Takzvanou vakcinační strategii na covid-19 připravuje v současné době i Karlovarský kraj. Veřejnosti ji chce představit v průběhu příštího týdne. Očkování všech skupin obyvatelstva začne ve chvíli, kdy bude vakcíny dostatek pro každého zájemce.

V Karlovarském kraji nadále pokračuje očkování ve všech třech očkovacích centrech. Kvůli zpoždění dodávky vakcíny se tu začalo očkovat až 4. ledna. První fáze očkování byla určena pro lékařský personál v nemocnicích a pro členy složek Integrovaného záchranného systému, kteří nejčastěji přichází do kontaktu s covid-pozitivními pacienty.            

„V prvním týdnu byla v očkovacích centrech v Sokolově, Chebu a Karlových Varech podána vakcína 1225 osobám. V tomto týdnu pokračuje očkování zdravotníků z nemocnic, ale zahajujeme také vakcinaci v pobytových sociálních službách. Snažíme se zahrnout co nejdříve také obvodní lékaře a ambulantní specialisty. Dalšími prioritními skupinami jsou učitelé v mateřských školách,“ uvedl uvolněný krajský zastupitel pro oblast zdravotnictví Josef März.       

Karlovarský kraj žádal o navýšení počtu dávek vakcín. Další mají dorazit za 14 dní. V regionu by mělo vzniknout devět stabilních očkovacích míst a k dispozici bude také mobilní a výjezdový tým. „Jedním z velkokapacitních center bude karlovarská arena, kde připravujeme takový průtok, abychom byli schopni očkovat 400 až 500 lidí denně,“ řekl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek a dodal, že vakcinační strategii představí kraj veřejnosti v úterý 19. ledna.

autoři: Zdeněk Trnka , Naďa Krásná | zdroje: Český rozhlas Karlovy Vary , Krajský úřad Karlovarského kraje
Spustit audio