Karlovarský kraj plánuje další úpravy nemocnice v Karlových Varech

24. červenec 2020 10:00

Karlovarský kraj pokračuje v plánování rekonstrukce nemocnice v Karlových Varech. Celý projekt řeší takzvaný Generel. V rámci něj například bude k nemocnici napojený další pavilon G.

V areálu bude také parkovací dům a stěhování čeká i vedení nemocnice. To by se mělo přesunout do objektu C, ve kterém je například neurologie. I toto oddělení pak bude sídlit v jiných prostorách.

„Oddělení by se přesunula právě do té budovy G, kde by byl v suterénu lineární urychlovač a onkologické oddělení. Do budovy G by se přestěhovala neurologie, plicní i kardio-lůžkové oddělení,“ upřesnil krajský radní Jan Bureš z ODS.

Dokument také počítá se stavbou Střední zdravotnické školy, která by sídlila právě v areálu nemocnice. Teď je v lázeňském centru města. Dostavba pavilonu i stěhování oddělení budou stát, podle vedení kraje, zhruba 2 miliardy korun.

Karlovarský kraj se pokusí na dostavbu získat evropské dotace. „Jestli budou pokračovat dotační tituly tak, jak pokračují a bude skutečně dodrženo to, co je už dlouhou dobu deklarováno, že Karlovarský kraj se stane takzvaným uhelným regionem a budeme mít možnost čerpat speciální evropské dotace na restrukturalizaci, tak bych rád tyto prostředky využil,“ dodal Bureš.

autoři: Andrea Strohmaierová , Naďa Krásná | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio