Karlovarský kraj nabídne řadu kulturních akcí, tou největší bude opět Mezinárodní filmový festival

13. květen 2019 09:00

Tradiční, ale i některé nové kulturní akce se připravují v letošní hlavní sezoně v Karlovarském kraji. Karlovy Vary budou opět hostit Mezinárodní filmový festival, Karlovarský karneval i Noc světel.

Karlovarský Food festival se kvůli počasí přesune na červen

Food festival Karlovy Vary (ilustrační foto)

Kvůli předpokládané nepřízni počasí změnilo město Karlovy Vary část programu zahájení lázeňské sezony. Součástí sobotního programu tak nebude Food festival.

Na dohled je v Karlových Varech Karlovarský karneval, který se bude konat 31. května a 1. června. Letos jej doplní i oblíbený Food festival, který se obvykle koná první květnový víkend při zahájení lázeňské sezony, ale v tomto roce byl kvůli chladnému počasí přesunut.

Největší kulturní událost kraje, Mezinárodní filmový festival, začne letos 28. června a potrvá do 7. července. Letos se spojí město Karlovy Vary a Karlovarský kraj a uspořádají společný večer. Jestli se na něm podaří zorganizovat plánovaný koncert Mekyho Žbirky s Karlovarským symfonickým orchestrem, zatím nebylo definitivně potvrzeno.

Změn se dočkají i podzimní akce v Karlových Varech. Město by rádo některé tradiční akce, jako je folklórní festival nebo Noc světel, rozšířilo tak, aby mohli návštěvníci strávit ve městě celý den. O konkrétních změnách se ale ještě jedná.

V Lokti letos vystoupí Chinaski, Čechomor a mnoho dalších

V přírodním amfiteátru pod loketským hradem se mohou letos diváci těšit například na Cirk La Putyka, který zde 17. května uvede nejnovější show Sweat & Ink kanadské Barcode Circus Company. Předskokanem jim bude Monika Načeva.

18. května zde bude koncert na podporu Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM. V rámci něj se představí Support Lesbiens, Xindl X, Michal Hrůza a Kapitán Demo.

Letos zde vystoupí například i Chinaski, Čechomor, Michal Prokop a řada dalších českých skupin a zpěváků. Výjimečný bude 20. srpna koncert americké punk-rockové kapely Offspring. Protipólem pak v Lokti budou i opery a divadlo, letos se chystá Rusalka nebo Hamlet Williama Shakespeara.

Krajský festival uměleckých projektů s mezinárodní účastí Chebské dvorky bude letos 13. až 15. června a opět zaplní zákoutí historického centra Chebu hudbou, výtvarným uměním, divadlem a dalšími uměleckými projekty.

Zkrátka v regionu nepřijdou ani příznivci klasických letních hudebních festivalů

 Už pojedenácté se 27. července na koupališti v Nové Roli uskuteční plážový festival Rock iN Roll, kde vystoupí například Tatabojs, Thom Artway nebo UDG. Asi největším hudebním festivalem v kraji bude 30. srpna Létofest na karlovarském koupališti Rolava. Hlavními hvězdami budou Divokej Bill, Mig 21, Tomáš Klus nebo Wanastowi Vjecy.

Kulturní sezonu v Karlovarském kraji letos také ovlivní popularita filmu o Freddiem Mercurym Bohemian Rhapsody. Revival kapela Queenie vystoupí 8. srpna v amfiteátru v Lokti a 16. srpna v zámeckém parku v Ostrově, v obou městech se také film bude venku promítat na velkém plátně.

Ostrov bude kromě toho letos dějištěm tradičních akcí, jako je mezinárodní divadelní festival Soukání (1. až 5. května) a dětský filmový a televizní Festival Oty Hofmana (4. až 11. října). Novinkou bude letos v Ostrově Love festival 6. a 7. září, který nabídne přednášky, workshopy, koncerty, divadlo i hry na téma lásky a partnerských vztahů.

autor: nkr | zdroje: ČTK , Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio