Karlovarské letiště se chce podílet na projektech cestovního ruchu

25. leden 2015

Letiště Karlovy Vary se potýká s odlivem cestujících především z Ruské federace. Chce se proto v nadcházejícím období aktivně podílet na projektech, které by zviditelnily region a přispěly ke zvýšení počtu turistů v kraji. Pomoci v tom má vznik Sdružení pro rozvoj leteckých linek.

Letecký přístav dosáhne za uplynulý rok zisku ve výši okolo 5, 5 milionu, původně se ale počítalo se ziskem zhruba o polovinu vyšším. „Důvodem tohoto vývoje jsou dva známé faktory – nejprve události kolem Krymu a následná ukrajinsko-ruská krize, a poté propad ruské ekonomiky v důsledku poklesu cen ropy a sankcí vyhlášených Evropskou unií, který vyvrcholil prudkým oslabením rublu.

„Tyto vnější faktory, které nebylo možné jakkoliv ovlivnit, měly za následek významné snížení poptávky po cestách ruských turistů do našeho regionu,“ uvedl obchodní a marketingový manažer Letiště Karlovy Vary Radek Zábranský.

Situaci by měly změnit nové projekty, které by se zaměřily na rozvoj nabídky atraktivit a služeb v cestovním ruchu a oslovily by širší spektrum turistů. Z toho důvodu zástupci karlovarského letiště iniciovali založení Sdružení pro rozvoj leteckých linek.

„Členy sdružení by se postupně měly stát všechny rozhodující subjekty v Karlovarském kraji, které mají co do činění zejména s turistickým ruchem. Jeho hlavní aktivity budou zaměřeny na zvýšení provozu na letišti Karlovy Vary, zejména na zavedení linek z nových destinací,“ vysvětlil Zábranský.

Loni letiště v Karlových Varech – Olšových Vratech odbavilo celkem 85 tisíc cestujících. Oproti rekordnímu množství odbavených v roce 2013 klesl počet cestujících v loňském roce o 19 procent.

autor: Směna ČRo Plzeň
Spustit audio