Karlovarské krematorium bude přes léto mimo provoz

18. červen 2024 14:00

Kremační pec v karlovarském krematoriu téměř po celé prázdniny mimo provoz. Zařízení je totiž nutné opravit.

Pec dosáhla svých provozních limitů. V provozu je 5 let, od června roku 2019, a za tu dobu v ní proběhlo 12 932 pohřbů žehem. Město během léta provede opravu, která její životnost prodlouží na další tři roky nebo 10 tisíc žehů.

Oprava si vyžádá 4,8 milionu korun, Karlovarský kraj poskytnul městu dotaci ve výši 1,3 milionu korun jako kompenzaci za zvýšené využívání krematoria v době pandemie covidu. To způsobilo rychlejší spotřebování kapacity kremační pece. 

Kremační pec v Karlových Varech

Kremační pec bude mimo provoz od 1. července do 25. srpna. Během této doby bude podle provozovatele krematoria stále možné pořádat v prostorách krematoria smuteční obřady. Ostatky zesnulých se budou převážet k žehu do krematoria Vysočanské zahrady v Hrušovanech na Chomutovsku a popel bude pozůstalým předán opět v Karlových Varech.

Karlovarský magistrát připravuje zlepšení vzhledu budovy a areálu krematoria. Kancelář architektury města proto nechává zpracovat koncept studie rekonstrukce a úpravy obřadní síně v Karlových Varech – Rybářích a jejího přímého okolí.

autor: Radim Jehlík
Spustit audio

Související