Karlovarská krajská nemocnice je na vyšší počet nakažených koronavirem připravena

26. březen 2020 10:00

Karlovarská krajská nemocnice (KKN), pod kterou patří také zařízení v Chebu, upravila svoje fungování, aby byla připravena na léčbu lidí s koronavirem. Uzavřené jsou všechny vchody. Lidé se do nemocnice dostanou přes speciální stan, ve kterém je zdravotníci prohlédnou. Omezený je také kontakt personálu.

„Požádali jsme o spolupráci primariáty všech oddělení, aby se ta oddělení nesetkávala, aby hlášení prováděla emailovou formou, telefonicky, aby se i dle možností vytvořily týmy, které by se v jednu dobu a na jednom místě nesetkaly,“ uvedla ředitelka nemocnice Jitka Samáková, Zařízení také omezilo plánované výkony, lékaři operují jen akutní případy. Navíc jsou zavedená opatření týkající se ochranných pomůcek i hlídání dětí personálu.

Čtěte také

Na infekčním oddělení v Karlových Varech jsou v současné době hospitalizovaní tři pacienti. „U všech třech je průběh onemocnění lehký, nevyžadují intenzivní péči. Jeden z pacientů je na propuštění, to plánujeme v nejbližších dnech. Kromě toho jsou na oddělení další tři, kteří byli dáni do izolace, ale i ty budeme v brzké době propouštět,“ řekl člen představenstva KKN Josef Mašek.

Nemocnice v Karlových Varech i Chebu je podle Maška na nárůst nakažených koronavirem připravena. Ty nejtěžší případy s velkou potřebou intenzivní péče, bude krajská nemocnice odesílat do Nemocnice Na Homolce, nebo do Nemocnice Na Bulovce v Praze. „Případy, které zvládneme v režimu intenzivní péče ošetřit, budou v té druhé fázi umístěny v Karlových Varech. Pokud kapacity naplníme, budou otevřena intenzivní lůžka v Chebu,“ dodal Mašek.

V případě velké nouze jsou připraveni pomoci i lékaři z ambulantní péče, takových nabídek eviduje karlovarská nemocnice deset.

autoři: Andrea Strohmaierová , nkr | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio

Související