Karel Sedláček zve na Toulky Amerikou

22. leden 2019

Karel Sedláček, původně hlasatel plzeňského rozhlasu a později redaktor Rádia Svobodná Evropa, procestoval Ameriku křížem krážem a své zážitky shrnul do sbírky fejetonů s názvem Toulky Amerikou. Toulal se velkými městy i pustými pouštěmi vysokohorskými masivy, obdivoval galerie a divadla. Se zatajeným dechem se procházel laserovými laboratořemi a po vojenských základnách, navštívil výzkumné centrum NASA i největší solární elektrárny a vyhrál 1 milión dolarů v Las Vegas. 

Kolik stojí v Americe veřejná doprava, s jakými nešvary se USA potýkají a jak je možné se dostat třeba do Pentagonu? I na to se ptá Iva Kokešová.

autor: iko
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.