Jak poznat kvalitní psí granule? Vodítkem je cena a veterinář prozrazuje i další fígl

18. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy pes s granulemi

"Pokud dáte psovi misku granulí a on má stejný nebo dokonce větší objem stolice, je krmivo nekvalitní," říká plzeňský zvěrolékař Ladislav Kuncl.

"Kvalitu granulí ukáže sám psí organismus. To je biologická továrna," dodává veterinář a doporučuje rozhodně nešetřit penězi při nákupu granulí, zejména u štěňat a v prvním a druhém roce života. Levné granule z hypermarketů podle něj kvalitní nejsou.

Ve veterinární poradně jsme měli i další témata: Jediná slepice v celém chovu nenese, sedmiletá labradorka nadlehčuje levou zadní nohu, sedmiletý bígl má zarudlé bělmo, 4,5měsíční fenka německého ovčáka nemá postavená ouška. Odpovědi i další dotazy si poslechněte v rozhlasové poradně s MVDr. Ladislavem Kunclem.

autor: Iva Kokešová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.