Interní oddělení chebské nemocnice má dva nové izolační boxy. Připravuje se na další vlnu koronaviru

7. září 2021 12:55

Stovky nakažených a stovky zemřelých. Karlovarský kraj patřil před půl rokem mezi nejvíc zasažené regiony koronavirem. Nemocnice byly plné pacientů s nemocí covid-19, chyběla lůžka, personál byl přetížený. Největší problémy měla nemocnice v Chebu. 

Oddělení chebské nemocnice byla uzavřená a postupně se z nich stávaly covid jednotky. Chyběla lůžka, izolační boxy a hlavně personál. Od ledna do května tady bylo na 840 pacientů s nemocí covid-19. Podle dat ministerstva zdravotnictví tady také zemřelo nejvíce lidí s covidem z celého Karlovarského kraje.

Teď nemocnice postupně upravuje prostory pro případné nové pacienty s koronavirem. Přesto zdejší personál pevně doufá, že další silná vlna už nepřijde. „Už to nechceme nikdo zažít znovu. Neříkám, že nejsme zvyklí na umírání pacientů na interně, ale to, co tady probíhalo od ledna do března, bylo strašné,“ vzpomíná Lucie Glozygová, vrchní sestra interního oddělení.

Ulehčit práci zdravotníkům na interně a ARO by měly dva nové izolační boxy. Určené jsou pro všechny pacienty, kteří budou mít infekční chorobu. „Ne každý pacient s covidem potřebuje tuto péči. Je to o tom, jaký má průběh. V rámci tohoto rozšíření jsme ale schopni pokrýt více akutních pacientů, kteří by je využili,“ dodal ředitel nemocnice Martin Čvančara.

Spustit audio