Hospic svatého Jiří otevřel půjčovnu kompenzačních pomůcek v Kraslicích

5. říjen 2022 09:15

V Kraslicích na Sokolovsku začala fungovat půjčovna kompenzačních pomůcek pro lidi. Zájemci ji najdou v prostorách Farní charity v ulici Bedřicha Smetany.

„V okolí není žádné takové zařízení a v rámci toho, že jsme charita, tak jsme chtěli poskytnout něco co by mohlo pomoci lidem. Protože spolupracujeme s mobilním hospicem sv. Jiří v Chebu, rozhodli jsme se nabídnout služby půjčovny, kterou oni už mají v Chebu,“ uvedl ředitel charity Jan Sebján.

Kompenzační pomůcky si lidé zapůjčí za symbolickou cenu. Pokud budou potřebovat například chodítko, zaplatí za den 15 korun a za sedátko do sprchy 5 korun. „Jsou tady toaletní křesla, stolečky, antidekubitní věci, sedátka do van a tak různě. Jsou to věci, které lidi zřejmě potřebují, protože jsme to dělali po dohodě s hospicem. Je tam možnost, pokud to člověk vrátí dřív, než má nasmlouváno, tak budeme peníze vracet,“ potvrdil Sebján.

Službu vítají i starostové okolních obcí. „Na vesnicích máme spoustu starších lidí. Je možný, že by někdo tuto službu využil. Proto mě to zajímá a určitě bych to chtěla rozšířit mezi občany naší obce,“ říká starostka obce Stříbrná na Sokolovsku Jana Kortusová, která se do půjčovny zašla podívat.

Půjčovna kompenzačních pomůcek bude otevřená v pondělí a pátek od 14 do 16 hodin.

Spustit audio