O pořadu Horizont

Nejzajímavější informace z kulturní scény západu Čech!

Kulturně-publicistický magazín Horizont přináší aktuální informace z oblasti kultury v Plzeňském a Karlovarském kraji. Nabízí také krátké ukázky z literárních či hudebních děl nebo výjimečně i názorové žánry.

Pořad oslovuje především milovníky kultury, kteří nemají čas pravidelně sledovat dění v regionu. Proto je cílem pořadu nabízet každý týden v necelé půlhodině souhrn nejvýznamnějších událostí ze všech kulturních žánrů a z celého západu Čech. V tom je pořad jedinečný, šíří záběru i hloubkou a korektností, ale také atraktivitou zvukových nahrávek. Pořad se skládá z rozhovorů k významným aktuálním výstavám, novým knižním publikacím, historickým nebo třeba architektonickým přednáškám a hudebním událostem. Věnuje se také problematickým kauzám a obsáhlejším kulturním tématům. Pravidelně informuje o programu filmového klubu, někdy nabízí také krátké ukázky z vydávaných literárních děl, vítězných prací literárních soutěží nebo hudební ukázky. Všímá si také zajímavých kulturních osobností, které v regionu žijí nebo ho navštívili v souvislosti s mimořádnou událostí. Čas od času přinese Horizont kratší názorový žánr, např. v podobě poznámky.

Připravuje a moderuje: Petra Kosová.

Pravidelní přispěvatelé: Petra Hynčíková a Dominik Mačas.

Historie pořadu: 

Původně literární pořad, občas doplněný publicistkou, měl název Regiolit a tehdejší plzeňské studio Československého rozhlasu ho vysílalo od roku 1993. V říjnu roku 2001 se Regiolit přerodil v kulturně-publicistický magazín Horizont.