Hokejová sezona Karlových Varů skončila. Energie v předkole nestačila na Pardubice

15. březen 2021 08:45
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápas: HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice

V jednom zápase série inkasovali 11 gólů, ale nakonec postup soupeři přece jen zkomplikovali. Řeč je o hokejistech Karlových Varů, v předkole extraligového play-off je vyřadily Pardubice.

Hokejisté Pardubic mohou vyhlížet čtvrtfinále play-off extraligy. V předkole vyřadili Karlovy Vary 3:1 na zápasy, v tom posledním vyhráli na západě Čech 5:1. K postupu jim pomohlo i to, že soupeře v sérii nepouštěli do vedení.

Rozhodnout mohly zkušenosti třeba i po první třetině posledního zápasu, v ní se hráči víc prali, než aby hráli hokej. „Krotili jsme je, chtěli jsme hrát hokej, protože si myslím, že v tom jsme byli lepší. Nechtěli jsme se s nimi bít, samozřejmě je to těžké v těch emocích,“ řekl pardubický kouč Richard Král.

„Asi to roli hrálo. Mají tam hromadu zkušených hráčů, kteří mají play-off už za sebou. Tady to někteří kluci hráli poprvé v životě, někteří jsme to hráli podruhé. Asi jsme na tu nezkušenost trochu dojeli,“ dodal karlovarský útočník Jakub Flek.

Pro karlovarskou Energii tak sezona končí. Pardubice už vyhlížejí čtvrtfinále proti Mladé Boleslavi.

Více v reportáži:

autoři: František Kuna , Naďa Krásná | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio