Hasiči v Karlových Varech zachránili dvě osoby z hořícího bytu

14. květen 2021 09:10
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z hořícího bytu v Karlových Varech hasiči zachránili dvě osoby

Hasiči v pátek ráno v Karlových Varech zasahovali u požáru bytu v panelovém domě na Růžovém vrchu. V třípatrovém objektu začalo hořet v bytové jednotce ve druhém patře.

Požár na tísňovou linku oznámil uživatel bytu, kde začalo hořet. První jednotka hasičů byla na místě za pět minut od volání na tísňovou linku, v tu chvíli z okna bytu šlehaly vysoké plameny, ve druhém okně bytu stál muž a žena, kterým plameny zcela odřízly možnost útěku.

Obyvatele tohoto bytu hasiči zachránili a předali zdravotníkům. Z místa pak evakuovali celkem 14 osob a domácí zvířata. „Požár zasáhl a zcela zničil jeden byt. Po likvidaci plamenů, což bylo přibližně hodinu od nahlášení, se obyvatelé ostatních bytů do domu mohli vracet,“ potvrdil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Náhradní ubytování nikdo z obyvatel domu nevyžadoval, týkat se bude pravděpodobně pouze dvou hospitalizovaných lidí z poškozeného bytu. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. Příčinu požáru a výši škody hasiči ve spolupráci s policií vyšetřují.

autoři: Ivana Sedláčková , nkr | zdroje: Český rozhlas Karlovy Vary , HZS Karlovarského kraje
Spustit audio