Filmový festival představí novinky i animovanou Sněhurku z roku 1937

4. červenec 2023 08:55

Původní animovaný film z roku 1937 Sněhurka a sedm trpaslíků nabídne dnes Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Snímek uvede v Městském divadle u příležitosti oslav stého výročí založení společnosti The Walt Disney Company.

V programu pátého dne festivalu bude také například premiéra debutového snímku režiséra Alberta Hospodářského Brutální vedro. Film je jediným českým zástupcem v soutěžní sekci Proxima. Světovou premiéru v sekci Zvláštní uvedení bude mít snímek Přišla v noci režisérů Jana Vejnara a Tomáše Pavlíčka, který tuzemská kina uvedou v druhé polovině letošního roku.

V hotelu Thermal se uskuteční setkání s tvůrci filmu Tajný zákop, kam by měli dorazit herci Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Kryštof Hádek a režisér Andy Fehu. Pořadatelé pro letošní ročník vybírali zhruba z 2000 snímků, což je o 400 více než loni.

Festival do 8. července uvede v hlavním programu 31 filmů. Soutěžní sekce Proxima nabízí i letos prostor filmařům čekajícím na objevení stejně jako renomovaným autorům hledajícím nové směry své tvorby. Sekce se skládá z dvanácti děl – deseti světových a dvou mezinárodních premiér.

V sekci Zvláštní uvedení, nesoutěžní části hlavní programu, karlovarský festival nabízí osm premiér celovečerních děl domácích i zahraničních autorů. Sekci Horizont obohatí projekce animovaného snímku Suzume japonského režiséra Makoto Šinkaie. V soutěži v hlavní sekci festivalu Berlinale si film vysloužil reputaci anime události roku.

autor: nkr | zdroj: ČTK
Spustit audio