Filmoví fanoušci čekali dlouhé hodiny na první festivalové vstupenky

30. červen 2022 15:30

V Karlových Varech dnes ráno začal prodej vstupenek na Mezinárodní filmový festival. Fronta u hotelu Thermal se tam tvořila už několik hodin předem.

Vystát si dlouhou frontu přišlo několik stovek lidí. Poprvé se pokladny filmové přehlídky otevřely už v ranních hodinách.

Přestože vstupenky zdražily, zájem o ně byl - podobně jako minulé ročníky - vysoký. Aby tak někteří nadšenci zvýšili své šance, že na ně lístky zbydou, rozhodli se ve frontě u pokladen přenocovat.

První čekající přišli už ve středu odpoledne. Letošní 56. ročník festivalu začne v pátek, po dvou letech pandemie znovu v tradiční podobě.

Držitelé festivalového pasu mají nárok na lístky na tři filmy denně. Další si mohou dokoupit. Vstupenky  na promítání i festivalové pasy ale letos po mnoha letech zdražily.

Čtěte také

Základní cena vstupenky stoupla o 20 korun na 100 korun, zlevněná na 75 korun. Festival Pass na celou dobu festivalu bude stát 1500 korun, se slevou pak 1200 korun. Festivalové pasy lze ale zakoupit i na pět dní, tři dny nebo jeden den.

Mezi nejznámější hosty přehlídky bude letos patřit australský herec Goeffrey Rush, který převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Při stejném ceremoniálu na závěr převezme Cenu prezidenta festivalu i americký herec a producent Benicio del Toro. Mezi ohlášenými hosty je také americký herec a režisér Liev Schreiber.

Festival letos nabídne asi 170 filmů, z toho zhruba 130 celovečerních. Kromě filmů je ale tradičně přehlídka nabitá celou řadou doprovodných akcí.

Spustit audio

Související