Festivalové filmy se budou poprvé promítat i mimo Karlovy Vary

8. červen 2017
49. Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary

Filmy uváděné na letošním ročníku Mezinárodního filmového festivalu se budou poprvé promítat i mimo Karlovy Vary. Dohodl se na tom Karlovarský kraj s vedením festivalu. Kraj chce také využít festival k lepší propagaci.

„Po mnoha letech se podařilo dohodnout s vedením festivalu, že se nebude promítat jen v Karlových Varech, ale i v Sokolově, Chebu, Mariánských Lázních, Ostrově, Chodově a v jednání je i Jáchymov. Zatím máme dojednánu jednu filmovou projekci v týdnu, ale chtěli bychom dvě," uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.

Další z letošních novinek tak je, že všichni akreditovaní návštěvníci festivalu dostanou seznam pamětihodností v kraji, které mohou navštívit za zlevněné vstupné. Kraj nabídne i soutěž pro své obyvatele, v níž budou mít možnost získat vstupenky na filmová představení, aniž by museli stát dlouhé fronty.

Nové vedení hejtmanství také zrušilo tradiční festivalový večer kraje, který se odehrával pro zvané hosty na karlovarském letišti. Místo toho chce pro rodiny s dětmi uspořádat zábavné odpoledne Roztančeme filmový festival.

Karlovarský kraj dával v minulých letech festivalu osm milionů korun ročně. Letos má v rozpočtu pět milionů. O dalších třech ale bude ještě tento měsíc rozhodovat krajské zastupitelstvo.

autor:Směna ČRo Plzeň