Do sokolovské Čtyřky se stěhují první klienti. Nové zařízení nabízí 61 lůžek

17. leden 2022 12:20

Nově postavené zařízení sociální péče v Sokolově, sokolovská Čtyřka přivítá první klienty. Připravují se na to jejich rodiny, lékaři i zdravotní sestry. Kapacita pobytového zařízení pro seniory je 61 lidí.

Přijímání klientů bude probíhat postupně. „Všechny příjmy probíhají postupně. Snažíme se dům naplnit co nejdřív. Naše sociální pracovnice vyjíždějí do terénu každý den, abychom zajistili co nejbližší termíny přijetí,“ uvedla ředitelka areálu Iveta Leischová.

Novostavba s vlastním zázemím vznikla na místě bývalé 4. základní školy v Sokolovské ulici. Zařízení nabízí 61 lůžek, z toho je 41 jednolůžkových pokojů a deset dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením.

Součástí domova pro seniory jsou aktivizační a rehabilitační místnosti, venkovní terasy, společenský sál, bufet nebo třeba kaple. Před budovou nechalo město vybudovat parkoviště pro návštěvníky, parkování pro zaměstnance je umístěné z boku.

Zařízení je určené zejména lidem s neurodegenerativními poruchami, například s Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou, kteří vyžadují péči 24 hodin denně.

autoři: Zdeněk Trnka , nkr
Spustit audio