Do celého světa putuje velikonoční razítko, které začala opět tisknout pošta v Kraslicích

19. duben 2019 10:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Razítko (ilustrační foto)

Velikonoční pošta v Kraslicích na Sokolovsku je v plném proudu. Razítka opět poputují do České republiky i prakticky do celého světa. Na orazítkování čekají desítky tisíc pohlednic i dopisů.

Letos bude obálky zdobit zajíc a velikonoční kraslice. Autorkou letošního grafického návrhu je výtvarnice Eva Hašková. O razítka mají zájem lidé prakticky z celého světa. Takže poputují například Spojených států, Korey, Austrálie a snad do všech evropských zemí. Tradice velikonoční pošty začala v Kraslicích v roce 1995.

Většinu zásilek tvoří klasická velikonoční přání. Příležitostné razítko ale láká i sběratele. Podle zaměstnanců pošty se jedná asi o desetinu zásilek z celkového počtu. A poznat se prý dají téměř na první pohled. Ti, kteří chtějí razítkem obohatit svoji sbírku, přikládají podrobný návod, kam ho umístit. A nejedná se jen o sběratele z České republiky, ale právě i ze zahraničí.

Jak razítko získat?

Na pohlednici je nutné napsat adresu toho, komu je přání určené a nalepit poštovní známku. Přání pak zájemci vloží ofrankované obálky, kterou pošlou na adresu Velikonoční pošta, 358 01 Kraslice. Zaměstnanci pošty pohled orazítkují a odešlou adresátovi. A zaměstnanci razítkují do 22. dubna.

 

autoři: Andrea Strohmaierová , Naďa Krásná | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio