Chystá se další ročník Čištění řeky Ohře! Zapojit se může každý

9. duben 2021 13:30

Udělejte něco pro přírodu, zapojte se do šestého ročníku Čištění řeky Ohře. Akci 17. dubna pořádají místní akční skupiny Karlovarského kraje. Jejich cílem je vyčistit koryto i břehy Ohře a jejích přítoků.

Dobrovolníci se mohou připojit, a pomoci tak s úklidem od Chebu až po Klášterec nad Ohří a dále na řece Teplá a dalších přítocích Ohře. V loňském roce se do akce zapojilo zhruba 1.200 dobrovolníků, kteří nasbírali přibližně 3 tuny odpadu.

Jako poděkování za účast dostane každý dobrovolník i letos tričko s propagací akce. Chcete se také zapojit? Vyberte si úsek, který vám nejvíce vyhovuje, vše potřebné pak vyřešíte s kontaktní osobou.

Cheb – Kynšperk nad Ohří

  • Ing. Lucie Dudová, dudova@mas21.cz, 703 472 060

Kynšperk nad Ohří – Karlovy Vary (Chebský most)

  • Mgr. Anna Maria Schröcková, schrockova@mas-sokolovsko.eu, 731 565 046, pro přihlášení využijte registrační formulář, dostupný zde.
  • POZOR: Na úseku od Kynšperku nad Ohří po Karlovy Vary se můžete individuálně zapojit dle Vašich možností od pátku 16. 4. do neděle 18. 4. (balíčky se svačinou, tričkem a hygienickými pomůckami dostane v předstihu dle domluvy). 

Karlovy Vary – Klášterec nad Ohří

  • Zdenka Antonyová, antonyova@mas-krusnehory.cz, 608 734 854
  • POZOR: Den čištění lze změnit po domluvě s organizátorem.

Teplá

  • Mgr. Martina Turková, soslpov@seznam.cz, 720 293 803

Svou účastí na akci potvrzuje každý svou zodpovědnost za dodržení nařízení vlády, která budou platná v daný den ve vazbě na probíhající situaci s covid-19. Jedná se především o dodržování vzdáleností mezi sebou, nošení ochrany dýchacích cest apod.

autor: Naďa Krásná | zdroje: Český rozhlas Karlovy Vary , MAS Sokolovsko o.p.s.
Spustit audio