Chodov na Sokolovsku zrušil velkoobjemové kontejnery na odpad. Lidé musí využívat sběrný dvůr

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Velkoobjemový kontejner plný odpadu

Zneužívání kontejnerů na odpad a vysoká cena za jeho likvidaci – to jsou důvody, proč Chodov na Sokolovsku zrušil pro obyvatele velkoobjemové kontejnery zdarma. K dispozici byli lidem pravidelně po celý rok. Obyvatelé teď musí využívat sběrný dvůr.

Podle starosty Chodova Patrika Pizingera kontejnery zneužívali lidé z okolních obcí: „Kontejnery byly zneužívány. Byli jsme posledním městem v regionu, které lidem tuto možnost nabízelo. Máme opravdu prokázané, že se k nám vozil odpad z Karlových Varů, ze Sokolova a dokonce i z Chebu.“

Dalším důvodem, proč se město rozhodlo zrušit kontejnery zdarma, byly finance. „Je potřeba si říci, že z těch velkoobjemových kontejnerů, to byl ten nejdražší odpad, který jsme na skládce ukládali. Tím že ho obyvatelé přivezou do sběrného dvora a přetřídí se, tak ho budeme ukládat v úplně jiných kategoriích. Tím pádem se nezdraží ani obyvatelům Chodova celý systém nakládání s odpady,“ vysvětlil Pizinger.

Pokud lidé nemají možnost nadměrný odpad do sběrného dvoru dovézt, sběrný dvůr jim pomůže: „Tahle možnost existuje dlouhodobě. Jednak má každý možnost individuálně, nebo prostřednictvím společenství vlastníků jednotek daného panelového domu, si objednat kontejner za úplatu. Zároveň dlouhodobě existuje ta varianta, pokud je někdo v tísni a nemá možnost zajistit si vozidlo na přepravu, že zavolá k nám a po dohodě zajistíme odvoz my,“ řekl ředitel Chodovských technickoekologických služeb Rudolf Pocklan.

Sběrný dvůr v Chodově na Sokolovsku je otevřený v pracovní dny od 7 do 19 hodin a o víkendu od 7 do 11 hodin. Většinu odpadu je možné odložit zdarma, kromě stavebního materiálu.