Chceme, aby rekonstrukce Thermalu proběhla s citem a respektem, říkají vnoučata Machoninových

24. červenec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan a Marie Kordovští
0:00
/
0:00

Vnoučata architektů Machoninových, Marie a Jan Kordovští založili v roce 2015 iniciativu Respekt Madam. Jejich činností je mimo jiné sledování rekonstrukce karlovarského hotelu Thermal, stavby, která byla postavěna právě podle návrhu jejich prarodičů Věry a Vladimíra Machoninových.

Nové atrakce a rekonstrukce za 130 milionů. Hotel Thermal vybral partnera, který bude provozovat bazén

02757380.jpeg

Karlovarský státní hotel Thermal uzavře smlouvu se strategickým partnerem o rekonstrukci bazénového centra. Uvedla to dnes na svém twitterovém účtu ministryně financí Alena Schillerová. Bazén opraví stát a provozovat ho bude společnost Saunia s.r.o.

Dlouhodobým cílem Marie a Jana je, aby byl hotel Thermal veřejností chápán v kontextu své doby a aby se v rámci kvalitní rekonstrukce, pod dohledem autorky a její rodiny, zdůraznily jeho původní funkce – festivalový palác, kongresové centrum a veřejná budova pro obyvatele Karlových Varů.

Poslechněte si záznam rozhovoru s moderátorkou Marií Fridrichovou!

autor: Marie Fridrichová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.