Bývalé kino ve Staré Roli město zbourá. Místo něj bude park

21. únor 2020 10:30

Karlovy Vary nechají zbourat bývalé kino u Lidového domu ve Staré Roli. Prostory jsou dlouho prázdné a navíc v havarijním stavu. Využití pro objekt město nenašlo a oprava by byla drahá.

Město Karlovy Vary vlastní ve čtvrti Stará Role objekt bývalého kina, který je již od devadesátých let nevyužívaný a chátrá. Přitom právě v devadesátých letech už existovala studie. Vzniknout zde měly přízemní obchody a dvoupatrová nástavba s byty. Plán se ale nikdy nepodařilo zrealizovat, a tak stavba skončila v havarijním stavu.

Nyní se zastupitelstvo dohodlo na demolici objektu. „Budeme žádat na ministerstvu pro místní rozvoj o příspěvek v rámci brownfieldu, tak aby mohlo dojít k demolici toho objektu. Po dobu udržovatelnosti pěti let tam bude veřejný prostor. Měli bychom ale naplánovat, co tam vybudovat. Nabízí se řada variant – komunitní centrum, parkovací dům, nebo právě park,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Trtek.

Kancelář architektury města (KAM) Karlovy Vary už v roce 2018 na setkání s obyvateli Staré Role představila plán vybudování komunitního centra. „Komunitní centrum by se mohlo stát středobodem obce a občanů Staré Role, kde se každý den budou setkávat děti, mladiství i senioři, a doplní tak chybějící občanskou vybavenost,“ uvedl tehdy ke svému návrhu Jan Matoušek z KAMu.

autoři: Andrea Strohmaierová , nkr | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio

Související