Balíky od České pošty si lidé v Josefově na Sokolovsku mohou vyzvedávat přímo v kanceláři starosty

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Česká pošta kompletně mění systém naceňování balíků (ilustrační foto)

Obecní úřad jako Balíkovna Partner České pošty. Přesně to funguje v Josefově na Sokolovsku. Balíky si tam lidé mohou vyzvedávat přímo v kanceláři starosty.

Obyvatelé Josefova na Sokolovsku se nemusí obávat toho, že nedostanou svůj balík. Tedy alespoň ten, který si objednali přes Českou poštu. Pokud nejsou doma, můžou si zásilku vyzvednout na Obecním úřadu, kde funguje takzvaná Balíkovna Partner – pilotní projekt České pošty. „Balíkovny jsou provozovány na šesti obecních úřadech v obcích, kde nedisponují poštou. Pilotní provoz slouží zejména k vyhodnocení zájmu klientů o službu,“ řekl mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.  

Místní lidé jsou se službou spokojeni, ušetří jim to výrazně čas i síly. „Vzhledem k tomu, že hlavní pošta je v Habartově, kam není přímé spojení, tak jsme chtěli ulehčit život hlavně seniorům,“ uvedl starosta Josefova Jan Onak.

Česká pošta nyní plánuje také rozšíření externích odběrových míst. Dosud si mohli lidé své balíky vyzvednout na pobočkách České pošty nebo na několika obecních úřadech. Další možností by do budoucna mohlo být zavedení odběrových míst ve smluvních provozovnách. „Umístěné budou tam, kde je velká koncentrace zákazníků. Například v obchodních centrech, na nádražích a podobně,“ dodal Vysoudil.